Sunday, April 3, 2016

Öteki Dergi / Mart Sayısı ~ Çifte Öykü

Keyifli pazarlar!

En son yazımdan bu yana 3 hafta geçmiş. Yazılarımdaki hatırı sayılır sıklaşma (!) eminim dikkatinizi çekmiştir. Bu sıkılaşmadan memnun olanlara da olmayanlara da selam olsun ;)


Blog başına geçemeyince, ben daha Mart'ı yazmadan Nisan gelmiş, iyi mi? Mart ayını severim genelde. Sırtındaki hırkayı havalar ısınmasına rağmen çıkarmaya direnen babaanneler gibi son soğukları yapıp yerini bahara bırakan bir ay. Üşütüyor ama bir yandan da güneşin yüzünü göstermesine müsaade ediyor. Benim açımdan da, hem ikinci işime başlangıç tarihimi hem de yarı yaş günümü barındıran ay. Bu yarı yaş günü muhabbetini kime söylesem ya saçma bulup kahkaha atıyor, ya da yorum yapma gereği bile duymuyor. Her ne kadar son 4 senedir doğum günü kutlamayan biri olsam da, bu yarı doğum günü olayından neden heyecan duyuyorum? Gerçekten bilmiyorum. Neyse bu yazı üzerine tebrikleri alırım artık :P

Gelelim yukarıdaki fotoğrafın anlam ve önemine. Öteki Dergi Mart Sayısı'na çifte öykü ile katıldım. Biri yukarıdaki fotoğraf için yazdığım öykü: Yirmilik Diş. Diğeri de Futbol Serisi'nin devamı, 6.sı Kontratak

Ufak bir spoiler vereyim. Geçen Cuma okulun yakınındaki kafede serinin sonuncusunun başlığını attım ve kabaca taslağını oluşturdum. Gerçekten zor geldi o başlığı atmak. Her ne kadar kurgu da olsa karakterler sanki arkadaşım, yakınım gibi oldu. Seri ile epey bütünleşmişim. Dile kolay iki yıl oldu başlayalı. Alelade bir Salı sabahıydı sanırım ilk ilham geldiğinde. Bazen uzun süre ara versem de 6. sayıya kadar gelmişim. Futboldan esinlenerek öykü yazmak her ne kadar çok hoşuma gitse de, bazı keyifleri dozunda bırakmak lazım diye düşünüyorum. 

Okuyanlar ufak da olsa yorumunu paylaşırsa çok memnun olurum.

Öykülerin soundtrack şarkılarıyla son vereyim. Yirmilik Diş - Bulutsuzluk Özlemi/Yaşamaya Mecbursun ve Kontratak - Travis/Love Will Come Through.4 comments:

 1. Sen hikayeleri ilerlettin ben bunlara yetişemedim, yazık ki ne yazık bana :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Geç olsun güç olmasın efem :)
   Vaktin olunca okursun, hatta yorum da paylaşırsın değil mi? :P

   Delete
 2. Merhaba,

  Yarı yaş gününüz mutluluk getirsin :))

  Renkli günler!

  ReplyDelete