Tuesday, April 28, 2015

Film Meydan Okuması # 9

9. Gün: Repliklerini ezberlediğiniz bir film seçin.

Ne yapsam, ne etsem de (kural ihlali yapmak pahasına) bu meydan okumaya Leyla ile Mecnun'u dahil etsem diye düşünüyordum. İşte bu sorudur!

Blogumu az çok takip edenler bilirler, ne denli fanatik olduğumu. Öyle ki; izlenecek tonlarca yeni şey varken ben hala tekrar tekrar Leyla ile Mecnun izlerim, aynı zamanda yaşarım. Çünkü doyamıyorum. İlgilenenler Leyla ile Mecnun etiketi altından daha önceki paylaşımlarımı bulabilirler.

Gelelim aklımda kalan repliklere:"Amaaaan o kada da herşeyi kafana takma!" [Favori repliğim :)]
İsmail Abi.
Bir de meşhur İsmail Abi&Şekerpare ayrılık sahnesi vardır. Orda İsmail Abi'nin bir lafı vardı. (Aklımda kaldığı kadarınca yazıyorum.)
-İyi de Mecnun, ben güçlü olmak istemiyorum ki. Ben Şekerpare'yi istiyorum.


Konu replik ise Ak Sakallı Dede'yi pas geçmek olmazdı... "Aşk, gönül yanılsaması değil; aksine gönlün yanmasıdır."
İnternette gezinirken şöyle de manifesto'msu bişey buldum. Belki daha açıklayıcı olabilir...Benim listem uzar da gider. Finali "Ben de Özledim" ile yapıyorum. Tüm özleyenlere gelsin ;)


6 comments:

 1. ama bu bu.. ya yapılmaz. şimdi açıyorum en sevdiğim leyla mecnun sahnelerini ama..
  hepsi çok güzeller. hepsi ayrı ayrı çok güzeller.
  ama en güldüğüm ve defalarca izlediğim sahne: 'ardına bakma mecnun' sahnesi. hatta ardına bakma yolcu şarkısının esas sözlerini unuttum :D artık bu şarkı benim için böyle:
  'ardına bakma mecnun. kader almaya mı geldi beni benden. bunu bir daha sorma mecnun. neden at mı var arkamda?'

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yaptım bile Elif :) Herkesin bir çok favori sahnesi var demek ki. Komedi dalında benimki bu düğünden kız kaçırma&ben de özledim sahnesidir :P

   Delete
 2. O gemi gelecek Afede :) Şu dizi gibisi gelmedi. Uzun zamandan sonra ilk defa bir Türk dizisine gönülden bağlanmıştım. Yedi Numara ayarında güzellikteydi. Leyla the Band konseri de çok eğlenceliydi. Sahneye erik atmıştı biri :D Onlar da bi kısmını yiyip kalanları da bize fırlatmıştı.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ayy en önemli replik, ilk aklımda olandı, yazmayı unutmuşum. Çok yaşa Zihin! Gelecek di mi? Bekliyorum hala :) Şimdi bir de Yedi Numara dedin, beni hepten bitirdin. O dizi bir yaşam tarzıydı, çocukluğumdu, güzellikti.

   Delete
 3. o çay muhabbeti ugruna diziye başladım ben be:)
  en bi sevdiğim repliktir^^

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hayatta hiçbişeyi sallama ama çayı salla Seyhan ;)

   Delete