Tuesday, August 27, 2013

SUBAT ~ Umut Etmek Son Noktadir...


Umut etmek, bir insanın başına gelebilecek en kötü şeydir çünkü acıyı arttırır, diyenler yanlış söylemişler. Umut, acıyı arttırmaz. Çünkü umut etmek son noktadır. Zaten o kadar çok acı çekiyorsundur ki yaşamak için elinde kalan tek şey umut etmektir. Ondan sonrası yoktur. Her şeye yeniden başlamak... Bu ihtimal insanı hayatta tutar. Umut etmeyi aşağılayanlar yeniden başlayamaz. Onlar yeniden başlamaya cesaret edemeyen korkaklardır. Onlar dünyada iyiliğin bittiğini zannederler, yanılırlar. Onlar umut etmeyi bırakanlardır. Beklediğinin gelmeme ihtimalini göze alma pahasına umut etmeye devam etmek. İşte bu yüzden hem bıçaktır hem yaradır umut etmek. Bıçağınla kendi yaranı deşersin, eğer cesaretin varsa... Peki yarana bakmaya cesaretin var mı?


***

"Subat"li gunlere, ozlenen gunlere ithafen...

Subat 12. bolum - Aziz Bey'in giris konusmasi

2 comments:

  1. Umut etmek.. Bir kadının sevmeyi umut etmesi gibi, bir adamın sevilmeyi umut etmesi gibi, bir çocuğun gülümsemeyi umut etmesi gibi.. Umut etmek, hayat gibi.. Teşekkürler sevgili dostum bu güzel yazıyı paylaştığın için.. Umut etmeyi unutan insanlara umut etmeyi hatırlattığın için.. Aslında yaşamak denen şeyin umut etmekten geçtiğini farkettirdiğin için..

    ReplyDelete
  2. Ben tesekkur ederim, ziyaretin icin :)

    Cok sevdigim bir dizinin, her kelimesinin altina imzami atabilecegim kismidir bu video. Hem bicak hem yara da olsa umut etmek guzeldir ;)

    ReplyDelete